Ulrike Grau

Ulrike Grau

Uniwersytet Chapingo


Ulrike Grau posiada tytuł magistra ogrodnictwa na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie w Niemczech. Przed przeprowadzką do Meksyku brała udział w projektowaniu eksperymentalnych zielonych dachów i wyborze dla nich roślin w Hiszpanii i Puerto Rico. Jej prace obejmowały selekcję, uprawę, transplantację i ocenę roślin na zielonych dachach.
W Meksyku była zaangażowana w organizację międzynarodowego interdyscyplinarnego kursu na temat zielonych dachów i zrównoważonego rozwoju dużych miast z uczestnikami z wielu dyscyplin, zarówno Europejczyków jak i mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Obecnie pracuje na Chapingo University, najważniejszym uniwersytecie rolniczym w Meksyku, gdzie kontynuuje prace eksperymentalne na zielonych dachach w warunkach tropikalnych gór. Jej badania skupiają się na selekcji rodzimych roślin dla ekstensywnych zielonych dachów w Meksyku.
Przedstawiła wyniki tych badań podczas Kongresu Zielonych Dachów w Waszyngtonie, w Meksyku, Sydney i Bangalore i była członkiem komitetu organizacyjnego pierwszego Światowego Kongresu Zielonych Dachów (World Green Roof Congress)w Ameryce Łacińskiej.
Od roku 2017 jest członkiem zarządu World Green Infrastructure Network (WGIN) w imieniu Meksykańskiego Stowarzyszenia Zielonych Dachów AMENA.

back to top